Statistici

Toate zilele

IP-ul tau 54.162.111.247
Ora Serverului: 2017-08-22 15:55:56

Anunţ selectie parteneri P.O.C.U.

Primaria Orasului Victoria anunta organizarea unei proceduri de selectie de parteneri, entitati de drept privat, in vederea depunerii unei cereri de finantare in cadrul Programului Operational Capital Uman (POCU) pentru apelul Dezvoltare Locala Integrata (DLI 3600) AP4, incluziunea sociala si combaterea saraciei in comunitatile marginalizate.

Pentru desfășurarea activităților specifice proiectului, Primăria Oraşului Victoria în baza OUG. 64/2009 cu modificările și completările ulterioare, privind gestionarea financiară a instrumentelor structurale și utilizarea acestora pentru obiectivul convergent, face prezenta selecție de parteneri, care vor participa la întocmirea, depunerea şi implementarea proiectului.

Obiectivul general al proiectului va fi: Reducerea numărului de persoane aflate în risc de sărăcie și excluziune socială din comunitățile marginalizate în care există şi populație aparținând minorității roma, de la nivelul comunității Oraşului Victoria, prin înființarea unui Centru Multifuncțional de Asistare Integrată (CMAI), care va asigura și sustenabilitatea activităților din proiect după încheierea acestuia, prin includerea acțiunilor sale în planul local de măsuri privind inserția cetățenilor români de etnie romă, intervenind prin acțiuni combinate din domenii, precum: ocupare, locuire, educație, sănătate şi asistență socială.

DEPUNEREA DOSARELOR DE CANDIDATURĂ

Dosarele de candidatură se depun în plic închis la adresa Primaria Oraşului Victoria, str. Stadionului, nr. 14, cod postal 505700, Jud. Brasov

Data limita 18.07.2016, ora 16.00.

ANUNŢAREA ŞI PUBLICAREA REZULTATELOR

Partenerii selectaţi vor fi contactaţi direct în maxim 5 zile lucrătoare de la depunerea dosarelor de candidatură.

Anuntul oficial îl puteţi descărca de AICI.

Anexa 1 - fisa partenerului o puteţi descărca de AICI.